Žvejojantieji pasyviosios žvejybos įrankiais gali kreiptis paramos
Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) nuo kovo 1 d. kviečiame teikti paraiškas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos pirmojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos žvejybos skatinimas“ priemonę „Jūrų biologinės įvairovės išsaugojimas ir atkūrimas. Laimikiui žinduolių ir paukščių padarytos žalos kompensavimo sistemos“. Paraiškos priimamos iki balandžio 2 d.
Priemonės tikslas – žuvininkystės įmonių, įskaitant mažos apimties priekrantės žvejybos laivyno, konkurencingumo didinimas ir saugos bei darbo sąlygų gerinimas. Taip pat priemone siekiama prisidėti prie bendrosios žuvininkystės politikos pagrindinio tikslo įgyvendinimo – užtikrinti didžiausią galimą tausios žvejybos laimikį.
Galimi pareiškėjai
Paramos paraiškas gali teikti ūkio subjektas:
- žvejojantis Baltijos jūroje ir Baltijos jūros priekrantėje pasyviosios žvejybos įrankiais, kurio bendrosios pajamos iš žvejybos pasyviosios žvejybos įrankiais kalendoriniais metais, už kuriuos prašoma paramos, yra didesnės nei apatinio kvartilio (25 proc.) visų Baltijos jūroje ir Baltijos jūros priekrantėje pasyviosios žvejybos įrankiais žvejojančių įmonių atitinkamų metų pajamos;
- vykdęs verslinę žvejybą kalendoriniais metais, už kuriuos prašoma paramos, pasyviosios žvejybos įrankiais ne mažiau kaip 30 dienų Baltijos jūros priekrantėje arba ne mažiau kaip 60 dienų Baltijos jūroje, neviršydamas jam skirtų žvejybos kvotų (jei kvotos skiriamos).
Pareiškėjai ar jų atstovai turi būti ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus.
Paramos dydis ir intensyvumas
Bendras kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal formulę:
kur:
K – bendra kompensuojama suma pareiškėjams už ataskaitinius metus, Eur;
x – ūkio subjektui kompensuojama pajamų dalis, proc.;
(ya + yz) – ūkio subjektų, patenkančių tarp kvartilių Q3 (viršutinioji reikšmė) ir Q1 (apatinioji reikšmė), bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją ataskaitiniais metais suma, Eur.
ny Q3 – ūkio subjektų, viršijančių Q3 (viršutiniąją) bendrųjų pajamų už sužvejotą produkcijąreikšmę, skaičius, vnt.
Kompensacija mokama pareiškėjams, kurių bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės patenka į vieną iš grupių:
- pareiškėjams, kurių bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės yra didesnės už Q1 ir ne didesnės už Q3 – tokiu atveju taikoma 30 proc. kompensacija nuo kalendoriniais metais, už kuriuos prašoma paramos, gautų bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją;
- pareiškėjams, kurių bendrųjų pajamų reikšmės už sužvejotą produkciją yra didesnės už Q3 – tokiu atveju taikoma 30 proc. kompensacija nuo kalendoriniais metais, už kuriuos prašoma paramos, Q3 bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės.
Visi pareiškėjai, patenkantys į antrąją grupę, gauna vienodo dydžio kompensacinę išmoką.
Pareiškėjams, kurie kalendoriniais metais, už kuriuos prašoma paramos, arba ankstesniais metais, bet ne anksčiau kaip iki 2014 m. sausio 1 d. įsigijo nuo žinduolių ar paukščių laimikį apsaugančią įrangą ar įrankius, taikoma 10 proc. didesnė kompensacija, t. y. 40 proc. nuo Q3 bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės.
Šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 150 000 Eur paramos lėšų.
Paramos paraiškų teikimas
Paramos paraiškos NMA teikiamos pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu, siunčiant jas elektroniniu paštu dokumentai@nma.lt, arba teikiamos naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) pranešimų siuntimo funkcionalumu (ŽŪMIS meniu punktas „Pranešimai“) administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.
Naudinga informacija