Mokslo atstovai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus
Nuo gruodžio 16 d. iki 2024 m. vasario 19 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) priimami projektų įgyvendinimo planai pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos pirmojo prioriteto „Tausios žvejybos skatinimas ir vandens biologinių išteklių atkūrimas ir išsaugojimas“ priemonę „Mokslo atstovų ir žvejų bendradarbiavimo veiklos“.
Priemonės tikslas – stiprinti ekonominiu, socialiniu ir aplinkosaugos požiūriu darnią žvejybos veiklą.
Pagal priemonę finansuojama veikla:
- taikomieji moksliniai tyrimai, skirti skatinti mokslininkų ir žvejų keitimąsi žiniomis, sprendžiant aktualias žvejybos sektoriaus problemas, vykdomi bendradarbiaujant mokslo atstovams su žvejais, taip pat su minėtais tyrimais susijęs duomenų rinkimas ir tvarkymas;
- bandomieji projektai;
- žinių ir mokslinių tyrimų rezultatų sklaida, seminarai ir geriausia praktika.
Galimi pareiškėjai
Projektų įgyvendinimo planus gali teikti pareiškėjai ir partneriai:
- Projektų įgyvendinimo planą teikia Lietuvos mokslinių tyrimų institutai, Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kiti Lietuvos Respublikoje įregistruoti viešieji juridiniai asmenys, kurių veikla susijusi su moksline veikla, moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra, taikomaisiais moksliniais tyrimais. Šių pareiškėjų partneriai gali būti verslinės žvejybos įmonių asociacijos, verslinės žvejybos įmonės.
- Projektų įgyvendinimo planą teikia verslinės žvejybos įmonių asociacijos, jų partneriai gali būti Lietuvos mokslinių tyrimų institutai, Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kiti Lietuvos Respublikoje įregistruoti viešieji juridiniai asmenys, kurių veikla susijusi su moksliniais tyrimais, eksperimentine plėtra ir studijomis, taip pat mokslininkai ar tyrėjai.
Projektų įgyvendinimo planai teikiami tik su partneriais.
Didžiausia paramos suma ir paramos intensyvumo norma
Projektams įgyvendinti skiriama 140 tūkst. Eur viešojo finansavimo lėšų.
Didžiausia galima paramos suma vienam projekto įgyvendinimo planui įgyvendinti – iki 70 tūkst. Eur.
Paramos intensyvumo norma sudaro 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, kai projektas atitinka šiuos kriterijus: atitinka kolektyvinius interesus, turi kolektyvinį paramos gavėją, turi inovacinių aspektų arba užtikrinta galimybė visuomenei susipažinti su projekto rezultatais.
Projektų įgyvendinimo planų teikimo tvarka
Projektų įgyvendinimo planai ir pridedami dokumentai NMA teikiami naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (toliau – ŽŪMIS) pranešimų siuntimo funkcionalumu (ŽŪMIS meniu punktas „Pranešimai“).
Naudinga informacija