Skip to content

Kviečiame kreiptis paramos mokslo atstovus ir žvejus

2024-08-07 04:59:59

Nuo rugpjūčio 16 d. iki spalio 18 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) priimami projektų įgyvendinimo planai pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos priemonę „Mokslo atstovų ir žvejų bendradarbiavimo veiklos“ (Priemonė).

Priemonės tikslas – stiprinti ekonominiu, socialiniu ir aplinkosaugos požiūriu darnią žvejybos veiklą.

Projektų įgyvendinimo planus galima teikti ir įgyvendinti tik su partneriais. Galimi pareiškėjai ir partneriai:

  • Lietuvos mokslinių tyrimų institutai, Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kiti Lietuvos Respublikoje įregistruoti viešieji juridiniai asmenys, kurių veikla susijusi su moksline veikla, moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra, taikomaisiais moksliniais tyrimais – šių pareiškėjų partneriai gali būti verslinės žvejybos įmonių asociacijos ir verslinės žvejybos įmonės;
  • verslinės žvejybos įmonių asociacijos – jų partneriai gali būti verslinės žvejybos įmonės, Lietuvos mokslinių tyrimų institutai, Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kiti Lietuvos Respublikoje įregistruoti viešieji juridiniai asmenys, kurių veikla susijusi su moksliniais tyrimais, eksperimentine plėtra ir studijomis, taip pat mokslininkai ir tyrėjai.

Finansuojamos šios projekto veiklos:

  • taikomieji moksliniai tyrimai, skirti skatinti mokslininkų ir žvejų keitimąsi žiniomis, sprendžiant aktualias žvejybos sektoriaus problemas, vykdomi bendradarbiaujant mokslo atstovams su žvejais, taip pat su minėtais tyrimais susijęs duomenų rinkimas ir tvarkymas;
  • bandomieji projektai;
  • žinių ir mokslinių tyrimų rezultatų sklaida, seminarai ir geriausia praktika.

Projekto veiklos gali būti vykdomos nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2029 m. gruodžio 31 d.

Projektų atrankos kriterijai

Mažiausias privalomas surinkti prioritetinių balų skaičius yra 30 balų. Prioritetinius projektų atrankos kriterijus galite rasti Priemonės projektų finansavimo sąlygų aprašo (Aprašas) 6 punkte.

Atkreipiame dėmesį, jog kartu su projektų įgyvendinimo planu turi būti pateikiami šie priedai ir dokumentai:

  • pareiškėjo su partneriu (-iais) sudaryta sutartis, kurioje nustatytos tarpusavio teisės ir pareigos įgyvendinant projektą bei tęstinumo laikotarpiu (kai jis taikomas pagal Aprašo 7.1 papunktį);
  • partnerio deklaracija;
  • informacija apie projekto biudžeto paskirstymą pagal pareiškėjus ir partnerius;
  • galimybių studija (Aprašo 1 priedas), kurioje pateikiama atitikčiai prioritetiniams projektų atrankos kriterijams įvertinti reikalinga informacija apie numatomą įgyvendinti projektą;
  • informacija ir dokumentai, pagrindžiantys atitiktį specialiajam atrankos kriterijui, nustatytam Aprašo 6.2 papunktyje.

Paramos suma ir intensyvumas

Projektams įgyvendinti skiriama 140 000 Eur viešojo finansavimo lėšų.

Projektui gali būti skirta ne daugiau kaip 70 000 Eur viešojo finansavimo lėšų.

Paramos intensyvumo norma sudaro 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, kai projektas atitinka visus kriterijus – kolektyvinius interesus, turi kolektyvinį paramos gavėją, turi inovacinių aspektų arba užtikrinta galimybė visuomenei susipažinti su projekto rezultatais.

Projektų įgyvendinimo planų teikimo tvarka

Projektų įgyvendinimo planai ir prie jo pridedami dokumentai NMA teikiami užpildžius elektroninę formą Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) portale.

Naudinga informacija

Kitos naujienos

FSQW-zXLC_Hv

NMA ir Žuvininkystės tarnybos diskusijoje aptarti keitimosi informacija ir patikrų optimizavimo klausimai

uP9TVSLHTjGC

ŽŪMIS sutrikimai pašalinti

s8PWZg9DR8bD

Neveikia ŽŪMIS