Skip to content

Kompensacinės išmokos žvejojantiems pasyviosios žvejybos įrankiais

2023-07-27 04:47:29

Nacionalinė mokėjimo agentūra nuo rugpjūčio 3 d. kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos pirmojo Sąjungos prioriteto „Aplinkosaugos požiūriu tvarios, efektyviai išteklius naudojančios, inovacinės, konkurencingos ir žiniomis grindžiamos žvejybos skatinimas“ priemonę „Jūrų biologinės įvairovės išsaugojimas ir atkūrimas. Laimikiui žinduolių ir paukščių padarytos žalos kompensavimo sistemos“.

Priemonės tikslas – žuvininkystės įmonių, įskaitant mažos apimties priekrantės žvejybos laivyno, konkurencingumo didinimas ir saugos bei darbo sąlygų gerinimas. Taip pat siekiama prisidėti prie bendrosios žuvininkystės politikos pagrindinio tikslo įgyvendinimo – užtikrinti didžiausią galimą tausios žvejybos laimikį.

Galimi pareiškėjai

Paraiškas gali teikti ūkio subjektas:

  • žvejojantis Baltijos jūroje ir Baltijos jūros priekrantėje pasyviosios žvejybos įrankiais, kurio bendrosios pajamos iš žvejybos pasyviosios žvejybos įrankiais ataskaitiniais metais yra didesnės nei apatinio kvartilio (25 proc.) visų Baltijos jūroje ir Baltijos jūros priekrantėje pasyviosios žvejybos įrankiais žvejojančių įmonių atitinkamų ataskaitinių metų pajamos;
  • vykdęs verslinę žvejybą ataskaitiniais metais pasyviosios žvejybos įrankiais ne mažiau kaip 30 dienų Baltijos jūros priekrantėje arba ne mažiau kaip 60 dienų Baltijos jūroje, neviršydamas jam skirtų žvejybos kvotų (jei kvotos skiriamos).

Kompensavimo sistema

Bendras kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal formulę:

kur:

K – bendra kompensuojama suma pareiškėjams už ataskaitinius metus, Eur;

x – ūkio subjektui kompensuojama pajamų dalis, proc.;

(ya + yz) – ūkio subjektų, patenkančių taro kvartilių Q3 (viršutinioji reikšmė) ir Q(apatinioji reikšmė), bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją ataskaitiniais metais suma, Eur;

ny Q3 – ūkio subjektų, viršijančių Qbendrųjų pajamų už sužvejotą produkcijąreikšmę, skaičius, vnt.

Kompensacija mokama pareiškėjams, kurių bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės patenka į vieną iš šių grupių:

  • Pareiškėjams, kurių bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės yra didesnės už Qir ne didesnės už Q3 – taikoma 30 proc. kompensacija nuo ataskaitiniais metais gautų bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją.
  • Pareiškėjams, kurių bendrųjų pajamų reikšmės už sužvejotą produkciją yra didesnės už Q3 – taikoma 30 proc. kompensacija nuo ataskaitinių metų Q3 bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją reikšmės. Visi pareiškėjai, patenkantys į šią grupę, gauna vienodo dydžio kompensacinę išmoką.

10 proc. didesnė kompensacinė išmokama (40 proc.) nuo ataskaitiniais metais gautų bendrųjų pajamų už sužvejotą produkciją taikoma pareiškėjams, kurie ataskaitiniais arba ankstesniais metais, bet ne anksčiau kaip 2014 m. sausio 1 d. įsigijo nuo žinduolių ar paukščių laimikį apsaugančią įrangą ar įrankius.

Kompensacija mokama už 2014–2022 metus pagal ūkio subjektų bendrąsias pajamas už sužvejotą produkciją. Šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 130 000 Eur paramos lėšų.

Paraiškų teikimas

Paramos paraiškos NMA teikiamos pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu, siunčiant jas el. paštu dokumentai@nma.lt, arba teikiamos naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) pranešimų siuntimo funkcionalumu (ŽŪMIS meniu punktas „Pranešimai“) administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.

Naudinga informacija:

Kitos naujienos

FSQW-zXLC_Hv

NMA ir Žuvininkystės tarnybos diskusijoje aptarti keitimosi informacija ir patikrų optimizavimo klausimai

uP9TVSLHTjGC

ŽŪMIS sutrikimai pašalinti

s8PWZg9DR8bD

Neveikia ŽŪMIS