Publikacija įgarsinta dirbtinio intelekto pagalba, todėl gali pasitaikyti tarimo ar kirčiavimo neatitikimų
|
Apskritojo stalo diskusijoje aptarti aktualūs klausimai
Publikacija įgarsinta dirbtinio intelekto pagalba, todėl gali pasitaikyti tarimo ar kirčiavimo neatitikimų
Getting your Trinity Audio player ready...
|
Birželio 6 d. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ir žuvininkystės sektoriaus atstovais susitiko apskritojo stalo diskusijoje, kurioje apžvelgtos žuvininkystės sektoriaus paramos administravimo aktualijos, taisyklių pakeitimai ir kita aktuali informacija.
Susitikime dalyvavo žuvininkystės sektoriaus socialiniai partneriai, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir NMA atstovai.
Žuvininkystės sektorių kuruojantis ŽŪM viceministras Donatas Dudutis pabrėžė tokių jau tradicija tapusių susitikimų naudą, nes jie – puiki galimybė gyvai su socialiniais partneriais aptarti ne tik žuvininkystės programos administravimo situaciją, bet ir išdiskutuoti, kas yra aktualiausia įgyvendinant žuvininkystės fondo programą, aptarti kylančias problemas bei neaiškumus, susijusius su žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos įgyvendinimo ir finansavimo procedūromis.
NMA direktorius Fortunatas Dirginčius sveikindamas diskusijos dalyvius akcentavo, jog susitikimai su žuvininkystės sektoriaus atstovais yra labai svarbūs aptariant ir diskutuojant aktualiausiais klausimais. NMA nuolat ieško galimybių kuo labiau sutrumpinti paslaugų teikimo ir gavimo trukmę, kuria ir diegia įvairias priemones, kad administravimo procesas vyktų greičiau ir paprasčiau, taip pat, vykdant patikrų atranką, naudojantis „NMA agro“ programos privalumais, mažėtų pritaikomų sankcijų kiekis.
Susitikimo metu NMA Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamento vyresnioji patarėja Laura Bružienė pristatė patikrų apžvalgą, dažniausiai nustatytus neatitikimus pagal priemones, paramos administravimo statistiką ir aktualius pokyčius bei naujoves. Pranešimą galite rasti čia.
Po pristatymo vyko konstruktyvi diskusija, kurios metu socialiniai partneriai ne tik aktyviai kėlė aktualius klausimus, bet ir, remdamiesi pavyzdžiais, pateikė pasiūlymus dėl projektų administravimo, teisės aktų, procedūrų tobulinimo. Pasiūlymai ir galimi numatomi veiksmai, kaip įprasta, bus įtraukti į veiksmų planą ir įgyvendinami.